Tradycyjny

Tradycyjny

Tradycyjny

W zakresie manicure tradycyjnego warto jest wspomnieć dania take away o kilku podstawowych czynnościach, jakie bez wątpienia są w tym aspekcie bezwzględnie wymagane do uzyskania spodziewanego rezultatu. Zawsze ten rodzaj manicure rozpoczyna się od dezynfekcji dłoni i swoich, czyli kosmetyczki wykonującej zabieg i klientów.aparat tlenowy przenośny Następnie oczyszcza się płytkę paznokcia. Musimy zatem zlikwidować resztki starego lakieru czy odżywki. Nie jest jednak dobre zastosowanie w tym przypadku innego zmywacza niż zmywacz bezacetonowy, bowiem wtedy nie doprowadzamy do zniszczenia paznokci, czyli oszczędzamy płytkę i nie doprowadzamy do jej przesuszenia. Warto pamiętać także o tym, aby od razu kiedy siądziemy na fotel kosmetyczny powiedzieć co konkretnie chcemy uzyskać. Wtedy nie ma problemu z tym, że efekt ostatecznego spiłowania płytki będzie inny niż spodziewany.

Warto również zwrócić uwagę na to, żeby kosmetyczka wykonywała określone ruchy – to jest piłowała od boków do wierzchołka, nigdy w przeciwną stronę. Wykorzystywany do piłowania powinien być pilnik szklany, ale też często stosuje się pilnik drobnoziarnisty. Przy piłowaniu bardzo często dochodzi także do modelowania i kształtowania paznokci. Dzięki temu tworzymy wizerunek całych paznokci. Musimy też pamiętać o tym, żeby za bardzo nie spiłowywać paznokcia, ale żeby on wystawał poza czubek.

Warto wiedzieć, że podczas lakierowania należy też pozostawić na skraju paznokcia stosowne marginesy – nie za duże rzecz jasna, ale żeby lakierem nie był pokryty naskórek. Ogólnie, u zdecydowanej większości pań ładnie wyglądają paznokcie o kształcie migdałowym, zwłaszcza wtedy, kiedy są to paznokcie owalne. Wtedy lakieruje się całą powierzchnię płytki takich paznokci. Niestety w przypadku typowo okrągłych paznokci problematyczne okazuje się wykonanie perfekcyjnej i precyzyjnej korekty. Nie zapominajmy też, że przy okrągłych paznokciach malowany jest nie tyle calutki paznokieć, co zwłaszcza jego pas środkowy. Warto korzystać przy realizacji tradycyjnego manicure z lakierów perłowych czy też transparentnych oraz lekko różowych i opalizujących.

Jeżeli kobiety sobie tego życzą, można odsuwać skórki albo je wycinać. To już kwestia indywidualnych upodobań.

https://sklepswanson.pl/pl/p/L-karnozyna-500mg60kaps/131
– autor artykułu